Eyl 30, 2010

Clinton Bilgi’de

Tarih: 2 Ekim 2010, Cumartesi Saat: 16.45 Yer: Santral Kampüsü Laureate International Universities Onursal Başkanı ve ABD 42. Başkanı Bill Clinton’ın 2 Ekim 2010 Cumartesi günü Santral Kampüsü’nde bir konferans verecek. Konferans tüm katılımcılara açık olarak gerçekleştirilecek. Sınırlı sayıda yer olduğundan konferansa katılmak için rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Rezervasyon ve Ayrintili Bilgi Okumaya devam..

Eyl 29, 2010

Bu Yazı Kaf Dağı’nın Arkasından Alınmıştır

Neler yapabileceğini bilmiyorsun, ne olduğunu hiç bilmiyorsun. Baksana ayakların yere basıyor, bunu nasıl başarıyorsun? Bilsen, uykuların kaçar, başını hiç olmadığı kadar dik tutarsın. Para pul, şan şöhret… bir anda avucunun içindeki sıradan bir mikroba dönüşür. Zor dediklerinde gülüp geçersin, imkansız dediklerinde kahkaha atarsın rüzgara karşı. Bir bilsen akşam yastığa koyduğun şeyin zavallı bir küreden ibaret olmadığını. Trilyon dolarlarla ölçülemeyecek bir hazineyi her gece öyle hunharca a Okumaya devam..

Eyl 25, 2010

“Aç yeğen telefon çalıyor!”

Ezel dizisindeki ramiz dayının sesinden telefon melodisi olsa nasıl olur? “Yeğen telefon çalıyor” dese mesela. Sağ tıklayıp hedefi farklı kaydet diyerek indirebilirsiniz. Ramiz Dayı – Yeğen Telefon Çalıyor Okumaya devam..

Eyl 25, 2010

Apaci Muzigi

Nami diger Cra’q Mix. bağlantıya sağ tıklayıp hedefi farklı kaydet diyerek indirebilirsiniz. Telefonunuz boyle calsin, apaciniz eksik olmasin. Cra’q – Mix Okumaya devam..

Eyl 25, 2010

IPhone 3GS Gorunumlu IOS4

Ben bugun gunu gordum! Cok sevdigim teknolojiyle arasi iyi olan bir abim kullandigi iPhone 3GS cihaza iOS4 yuklemis, multi tasking yapiyor ve donanimsal destek gerektirmeyen (HD video kaydi, goruntulu gorusme ..vb.) tum iOS4 ozelliklerini 3GS telefonda kullanabiliyor. Bir de uzerine “On kamera olsa goruntulu gorusme de yaparim” dedi. Artik dogan gorunumlu sahinler de mumkun asagidaki resimlerde gordugumuz gibi. Farkli acilardan da fotograf cektim belki inanmakta gucluk ceken olabilir diye. iOS4 Sürüm Notları iOS4 Sürüm Notları Okumaya devam..

Eyl 24, 2010

“Kardesler” Zinciri

Ablamla ( Canan Ozpinar ) pek cok zaman geyigini yaptigimiz bir konudur firma isimlerinin “Kardesler” olmasi. Hatta ileride bir sekilde mumkun olursa Turkiye’de “Kardesler” unvanini kullanan sirket sayisina ulasmak da isterim acikcasi. Brother ‘i bilir misiniz? Brother 1908 yilinda kurulmus olan, gunumuzun alaninda en koklu sirketlerinden biri. Baski makineleri ureten, 80li ve 90′li yillarda da fax makineleri ile Turkiye’de cok iyi bir bilinirlige ulasmis buyuk bir kurulus. Bu hemen hemen her sek Okumaya devam..

Eyl 24, 2010

Google New

“The one place to find everything new from Google” sloganı ile açılan Google’ın yeni hizmeti, pardon hizmet değil bu sefer websitesi! Bildiğiniz gibi Google hemen hemen her hizmeti için blog açıyor ve takdir edilesi bir disiplinle blog yazıları yazıyor. Satın almalar ve hizmetler çoğaldıkça da bunları kullanıcıları için bir araya toplamak istemiş, güzel de olmuş. Hizmetlere (Google “ürün” diyor) ve ilgi alanlara göre listeleyebiliyor, arama yapabiliyoruz. Ajax ve jQuery destekleri kullan Okumaya devam..

Eyl 23, 2010

Facebook is down!

“When Twitter’s down, everyone Facebooks it. When Facebook’s down, everyone Tweets it. When Myspace’s down, no one cares” Okumaya devam..

Eyl 17, 2010

Dedeler Fon Muzigi

Dedeler’in fon muzigini bilmeyen var mi? Isteyenler icin “My Lazy Sundays” My-Lazy-Sundays-Dedeler-Fon-Muziği.mp3 Okumaya devam..

Eyl 17, 2010

Yeni Twitter İncelemesi

Twitter 14 Eylül tarihinde, Türkiye saati ile sabaha karşı yapılan basın toplantısında bahsettiği “yeni twitter” bugün bazı kullanıcılar tarafından kullanılabilir hale geldi. Kullanılabilir hale geldi diyorum çünkü her kullanıcı için henüz aktive olmamış. Twitter bu yeni sistem için pek çok firma ile anlaşmalar yapmış ve “daha sosyal” bir mecra haline gelmesi için çalışmalarda bulunmuş. Artık ana akışta yer alan video ve imaj linklerini yeni bir sayfada görüntülemek yerine kendi b Okumaya devam..