Kas 21, 2010

RockMelt Göründü

RockMelt için davetiye istemiştim o etkileyici videosunun* internette döndüğü zamanlar. Bugün, sabah henüz bana davet gelmeden(akşama doğru geldi) bir arkadaşımın(C. Serkan Baydin) davetiyle RockMelt’i deneme fırsatı buldum. Sosyal ağlarla içiçe, Web 2.0 çağında artık tarayıcıların da paylaşıma uygun olması fikriyle yola çıkılmış, güzel de olmuş. Şimdilik indirebileceğiniz bir link vereyim, inceleme işlemini daha sonra da hallederiz. Kısaca Chrome ile arasında ciddi farklılıklar olmadığını sö Okumaya devam..

Kas 21, 2010

AnayasaMaddeleri.com’u Aday Gösterelim

Mashable.com Mashable Owa(Open Web Awards) adı altında bu sene 4.sünü düzenlediği ödülleri vermeye devam ediyor. AnayasaMaddeleri.Com’u da “En Etkili Sosyal Girişim” kategorisinde aday gösterelim dedik. Doğrudan 20.000′den fazla insanımıza ulaştığımız ve anayasa referandumu öncesi anayasa maddelerini yorumsuz ve tarafsız bir biçimde anlattığımız gibi, bu insanların eş, dost, akrabalarını da sayarsak 100.000 den fazla insanımıza ulaştık! Mashable ödülleri için adayları biz gösteriyoru Okumaya devam..

Kas 17, 2010

“More Cities, More Trends, More Understanding”

Twitter “Trending Topic” kavramını biraz olsun geliştirdi ve Tükiye için aktif hale getirdi. Konu ile ilgili Twitter Blogundaki başlık. Bugün itibariyle Twitter hesabımızın Trendler listesini Türkiye için ayarlayabilecek ve Türk Twitter kullanıcılarının en çok hangi konularda yazdıklarını görebileceğiz. Daha önce pek çok zaman Türkçe yazılanlar worldwide trending topic oldu, mesela; 3 Ekim tarihinde olan Deprem sonunda yazılan Deprem Oldu, ramazan bayramının ilk günü bayram tebriği yapanlar sayesinde İyi Okumaya devam..

Kas 13, 2010

Facebook’taki en çirkin profil fotoğrafı

Evet böyle afişe etmeyi sevmem, ekşisözlükte de çıkmıştı bu olay zamanında ve bende sizinle paylaşayım dedim. Facebook’taki en çirkin profil fotoğrafı için tıklayınız Okumaya devam..

Kas 11, 2010

Google link kısaltma servisi yayında

Bu yazıyı yazmak için çok erteledim sanırım, google link kısaltma servisini yayına açalı bir hayli oldu. Servis de zaten daha önce yayındaydı fakat kimse bit.ly ‘yi değiştirmeyi düşünmüyordu. Goo.gl hizmetini feedburner gibi başka bir google hizmetiyle entegre görebiliyorduk fakat istatistiklerine ulaşamıyorduk. Bit.ly Goo.gl’den farklı olarak bir de uzantıyı kişiselleştirme özelliği sunuyor. Dünya devi bu hizmete de elini attı. Diğer Bit.ly ‘nin sunduğu tüm hizmetleri bize sağlayan goo.gl Okumaya devam..

Kas 2, 2010

Cok Zaman Kaybediyoruz, Basimiz Sagolsun!

Mark Zuckerberg 19 yasinda milyarder oldu cunku kafasini dagitacak bir Facebook yoktu! Okumaya devam..