Kas 17, 2010

“More Cities, More Trends, More Understanding”

Twitter “Trending Topic” kavramını biraz olsun geliştirdi ve Tükiye için aktif hale getirdi. Konu ile ilgili Twitter Blogundaki başlık. Bugün itibariyle Twitter hesabımızın Trendler listesini Türkiye için ayarlayabilecek ve Türk Twitter kullanıcılarının en çok hangi konularda yazdıklarını görebileceğiz. Daha önce pek çok zaman Türkçe yazılanlar worldwide trending topic oldu, mesela; 3 Ekim tarihinde olan Deprem sonunda yazılan Deprem Oldu, ramazan bayramının ilk günü bayram tebriği yapanlar sayesinde İyi Okumaya devam..

Eyl 23, 2010

Facebook is down!

“When Twitter’s down, everyone Facebooks it. When Facebook’s down, everyone Tweets it. When Myspace’s down, no one cares” Okumaya devam..

Eyl 17, 2010

Yeni Twitter İncelemesi

Twitter 14 Eylül tarihinde, Türkiye saati ile sabaha karşı yapılan basın toplantısında bahsettiği “yeni twitter” bugün bazı kullanıcılar tarafından kullanılabilir hale geldi. Kullanılabilir hale geldi diyorum çünkü her kullanıcı için henüz aktive olmamış. Twitter bu yeni sistem için pek çok firma ile anlaşmalar yapmış ve “daha sosyal” bir mecra haline gelmesi için çalışmalarda bulunmuş. Artık ana akışta yer alan video ve imaj linklerini yeni bir sayfada görüntülemek yerine kendi b Okumaya devam..

Eyl 16, 2010

Twitter kullanici sayisi

Twitter kullanici sayisini ve artis grafigini benim gibi merak edenler, asagidaki resimden bu “buyuk basari” sayilabilecek grafigi inceleyebilirler. 2010 yili ocak ayinda yaklasik 80 milyon kayitli kullanicisi olan Twitter, 14 Eylul gunu (2 gun once) yaptigi basin toplantisiyla kullanici sayisinin 160 milyonu gectigini acikladi. 6 ay gibi bir surede bu artis muthis! Okumaya devam..